Chorvatsko UBYTOVÁNÍ v CHORVATSKU OMIŠ Chorvatsko ubytování Chorvatsko dovolená Chorvátsko ubytovanie dovolenka v Chorvátsku Croatia accommodation vacation in Croatia Kroatien Unterkunft Urlaub in Kroatien Croazia alloggio vacanze in Croazia alloggi Chorwacja wakacje Horvátország szállás Apartmaji Hrvaška Хорватия Отдых Apartmani Hrvatska smještaj Kroatië Appartementen Croatie hébergement Kroatien Ferienwohnungen Croatia apartments

OMIŠ Chorvatsko

Chorvatsko ubytováníChorvatsko apartmány

Chorvatsko bez provize
OMIŠ ChorvatskoOMIŠ - Dalmácie Chorvatsko

mapa regionu
U ústí řeky Cetiny, jižně od Splitu se nachází starobylé chorvatské město Omiš. Město obklopené nadhernou přírodou a skálami.

Historie
Historické centrum města se nachází na východním břehu řeky Cetiny. Název města pochází z doby antiky ze slova Oneon, které znamená město na břehu. V době středověku patřilo k významným pirátstkým centrům a pirátství tvořilo významný příjem zdejších obyvatel. K tomu jim značně napomáhala poloha města a jejich lehké a rychlé lodě. Místní knížata po dlouhá stalétí prováděli pirátské nájezdy na obchodní loďstva mocných Benátek, Dubrovníku, Splitu ... V 15. století je město spolu s celou Dalmácií prodáno Benátkám. V 19. století pak město připadá postupně Rakousku a Francii, aby nakonec do konce 1. sv. v. bylo součástí Rakouska.

Památky
Původně bylo město důmyslným obranným komplexem, bylo obehnáno hradbami (z kterých se zachovali už pouze ty jižní) a pevnostmi. Jednou z nejvýznamnějších památek je stará pirátská pevnost nacházející se na vrcholu nedaleké hory. Toto místo poskytovalo skvělý přehled o případných blížících se nepřátelích a v případě potřeby bylo možné odtud svrhnout na město kamení, které by město zničilo a tím zabilo i nepřátele. K tomu ale naštěští nikdy nedošlo.Další pevností je pak benátská Mirabela z 13. století, která i nynějším návštěvníkům poskytuje kouzelný pohled na celou tuto úchvatnou krajinu. Mezi další pamětihodnosti pak patří místní kostelíky. Vlastní střed města tvoří hlavní náměstí, piazza, rozkládající se mezi západní a východní městskou branou. Hlavní ulice byla po staletí tzv. Fošala (na místě někdejšího příkopu), je však současně i hlavní tranzitní silnicí, a tak se běžný každodenní život přenesl do sousední uličky kypící životem, s vinnými sklípky, kavárničkami, restauracemi a obchody.

Patron
Patronem města je svatý Jan Nepomucký, který byl svržen z Karlova mostu do Vltavy. Na jeho počest se také koná vždy 16. května koná Den města Omiš. Během celého týdne pak probíhají oslavy spojené s koncerty a procesími. Dalším festivalem je v srpnu konaná Rybářská noc kdy se zájemci mohou zúčastnit nočního rybolovu.

Dovolená
Tato oblast je známá svou rozlehlou písečnou pláží, která se svažuje do moře písečnou mělčinou (až 700 m daleko do moře). Je to ideální místo pro koupání malých dětí, proto se také Omiš stala oblíbeným místem pro rodinné dovolené a samozřejmě díky impozantní přírodní scenérií. Je to ideální místo i pro aktivní dovolenou – ať už se jedná o paragliding, horolezectví, rafting a mnohé další. Najdete tu místo přímo předurčené pro příjemné prázdniny a ubytování v mnoha domáckých apartmánech.
Ubytování v Omiši a okolí

Ubytování v celém Chorvatsku - apartmány a pokoje s přímými kontakty na majitele www.UBYTOVANIvCHORVATSKU.cz

Bez předchozího písemného souhlasu je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce materiálu nebo části materiálu zveřejněného na tomto serveru. Copyright © 2024, Debant s.r.o. Email: info@ubytovanivchorvatsku.cz